Death Note Rezence

24. prosince 2009 v 18:04 | shannaroo-chan

Info:

Když se 17-letý japonský študent Yagami Light jedného dne vracel domů zo školy, úplnou náhodou našel na zemi malý, nenápadný čierny zošitok s jednoduchým nápisem. "Death Note", Zápisník smrti. Stručné, ale až nebezpečně výstižné pomenovanie. Light vtedy totiž ani netušil, že sa mu do rúk dostala zbraň, nebezpečnejšia ako akýkoľvek ľudský vynález. Pretože práve tento zápisník bol majetkom shinigamiho (Boha smrti) Ryuuka, ktorý jeden zo svojich dvoch zošitov pustil do ľudského sveta (čisto pre zábavu !). A tak získal strašlivú moc, schopnú zabiť akéhokoľvek človeka na celej zemi ľubovolným spôsobom, s jediným obmedzením. Musel poznať tvár a meno obeti. A čo by to bolo za idealistického japonského študenta, keby sa ho nerozhodol použiť na najušľachtilejší čin, aký ho práve napadol - vyčistiť svet od vrahov, násilníkov a inej podobnej hávede a učiniť ho tak bezpečným miestom pre život, v ktorom by ho všetci uctievali ako Boha. Tento skvelý plán sa mu však onedlho vymyká z rúk - miestna polícia totiž nepokladá jeho vyčíňanie za práve najzákonnejšie. Ľudia ho dovtedy stihli pomenovať prezývkou Kira a rozdeliť sa na dva tábory - tí, ktorí ho naozaj pokladali za hrdinu a naopak tých, pre ktorých je len vražedným psychopatom túžiacim po ďalších úmrtiach. Do vyšetrovania sa onedlho zapája aj záhadný detektív "L", o ktorého genialite som pri kukaní ani na sekundu nezapochybovala. Vtedy sa Light prvýkrát naozaj ukáže ako nespravodlivý vrah - začne totiž zabíjať všetkých ľudí, ktorí ho vyšetrujú. No na dvoch si netrúfne. Prvým je L, ktorého meno ani tvár nie sú známe a druhým, tým druhým je na nešťastie jeho otec, veliteľ celého vyšetrovania. Raito sa však onedlho stane absolútne bezcitným a bez váhania zabije aj nevinnú ženu, len preto, že mala niečo spoločné s vyšetrovaním. Sám pritom vôbec netuší, ako veľa toho L už vie - dá sa povedať, že každou sekundou zisťuje nové a presné detaily o Kirovi a je stále bližšie k finálnemu výsledku.


Light Yagami(Raito Yagami)


Hlavní postava Death Note. Light je velmi inteligentní, oblíbený a atleticky založený 17letý student. Když najde Zápisník smrti, který do lidského světa hodil shinigami Ryuk. Rozhodne se používat zápisník k stvoření dokonalého světa - zabíjení všech zločinců a být uznáván jako bůh. Od lidí dostane přezdívku Kira (odvozeno z killer - zabiják).
Yagamiho otec je šéfem místní policie. A právě on se stane vedoucím týmu, který dostane za úkol Kiru najít a přivést před spravedlnost. Lighta ale pro jeho bystrost brzy přizve L aby pomohl s vyšetrováním.

L


L je světově nejlepší detektiv a přijal úkol odhalit a zatknout Kiru. Byl největším Lightovým nepřítelem. Měl velmi vysoké dedukční schopnosti a inteligenci. L má mnoho výstředností, jako je jeho podivný způsob sezení, neustálá chuť na sladké a držení předmětů zvláštním způsobem. Často při vyšetřování používal drastické strategie. Taky byl ochoten hodně riskovat. Při několika příležitostech se veřejně zmínil o svých slabinách. Vsadil tak svůj život, aby se dostal ke Kirovi a přilákal ho do pasti.


Watari


Záhadný L-ův prostředník a pomocník. Z počátku příběhu jediný, kdo může L kontaktovat přímo. Kromě toho jej finančně zajišťuje. Později, až po jeho smrti se dozvíme, že v Anglii vedl sirotčinec pro nadané děti. Ale to už předbíhámtak si to koukněte sami ;P
Misa Amane


Dívka s obrovskou, velmi obrovskou náklonností ke Kirovi. Před nějakým časem ji totiž při loupeži zabili rodiče přímo před očima. U soudu to bylo nejistý a vrah měl šanci na sproštění viny. Kira ho ale potrestal a tím si nevědomky získal Misinu náklonnost. Misa je populární idol v Japonsku. Je nedokonalá, často o sobě mluví ve třetí osobě. Misa je zcela věrná Lightovi, kterého poznala když hledala Kiru a pořád říká že si ho zamilovala na první pohled. Miluje ho bezelstně a do takové míry, že je pro něj schopna udělat všechno. Light jí ale pouze využívá pro své plány, protože Misa má Zápisník Smrti a Shinigamiho Oči (Což jí stojí polovinu jejího zbývajícího života!). Je přátelská no trochu "zvláštní".
Mello (Mihael Keehl)


Mello byl sirotek, který spolu s Nearem vyrůstal ve Watariho sirotčinci pro nadané a nadmírně inteligentné děti. Podobně jako Near byl Mello jedním z kandidátů na nástupce L. Tak jako L má slabost pro sladkosti nejvíce pak miluje čokoládu. Přestože je Mello dost inteligentní, jeho emoce ho často dokážou velmi rozrušit. Dále se jeví jako méně intimní, pokud jde o jeho přátele a záliby. Zdá se, že má rád řízení motorek ;) . Jo a ke koncu je vidět s kamarádem Mattem.


Near (Nate River)


Near byl primární kandidát, který měl nahradit L. Když Mello opustí sirotčinec, začne se podílet na vyšetřování Kiry. Hodně se podobá L. Tak třeba si často hraje s kostkami nebo se svými vlasy a hračkami. Sedí taky neobvyklým způsobem, který se podobá L, avšak s malinkým rozdílem. Pořád soupeří s Mellem (ikdyž na dálku) kto první zatkne Kiru. Získal podporu vlády Spojených států a vytvořil speciální skupino na polapení Kiry (zkráceně SPK).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama